Şerit Led Kullanım Alanları
Şerit Led’ler yapışkan yüzeye sahip iletken devre bantlarıdır. LED ampullerin şerite dizilmesi ile oluşan şerit LED’lerin kullanım alanı oldukça fazladır. Çoğunlukla dekorasyon amaçlı tercih edilen şerit LED’ler oldukça estetik bir görünüme de sahiptir. Aydınlatma amacı ile kullanılsa da bu beklentiyi rahatlıkla karşılayabilir. Esnek kullanım alanları olan bu materyal her türlü ürüne yapıştırılabilir. İstediğiniz şekli rahatlıkla alabilen ergonomik bir aydınlatma ürünüdür. kendinden yapışkanlı olması da kullanım alanlarını her geçen gün arttıran en belirgin özellikleri arasındadır. Dekorasyon amaçlı yaşam alanlarınızda tercih ederek ışığından maksimum derecede faydalanabilirsiniz. Aslına bakarsanız kullanımın ergonomik olması sebebiyle Şerit Led Çeşitleri ile dünya kadar şey yapabilirsiniz. Özellikle dış mekan kullanımlarında sunduğu dayanıklılık şerit LED’e olan ilgiyi bir kat daha arttırmıştır. İster reklamlarınızı daha ön plana çıkarmak, ister dekorasyonunuzu daha havalı göstermek için tercih edilebilir.

Elektrikten tasarruf edebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Doğrusal olmayan her alana kolaylıkla monte edilebilir. Büküm vererek görselliği daha ön plana da çıkarabilirsiniz. Şerit Led Fiyatları ortalama 1 metresinde 60 LED bulunmaktadır. genellikle tek çipli ya da iki çipli şekilde tasarlanabilir. 12 volt DC akım ile beslenen şerit LED’ler 220 voltu 12 volta düşüren adaptörler ile çalışır. Süsleme amacıyla da tercih edilen şerit LED’leri her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Montajı oldukça basit olan şerit LED’ler fiyatı bakımından da oldukça uygundur. Aydınlatma ya da dekorasyon ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek özelliklere sahiptir. Belli bir alan sınırlaması olmayan bu malzemeyi iç veya dış mekan fark etmeksizin her yerde tercih edebilirsiniz. Dekorasyon fikirlerinin içerisinde önemli bir yere sahip olan LED geleneği her yıl daha da modernleşerek hayatımızda yerini almıştır. Bu yüzden evinizde daha modern bir görünüm için tercih edilebilecek en güzel alternatif denilebilir. Şerit LED’ler kendi içinde renklere sahiptir. İhtiyacınız doğrultusunda renk seçimini yaparak montaj yapılan mekanı daha ön plana çıkarabilirsiniz. Kırmızı, sarı, mavi, beyaz ve sarı renkte tasarlanan şerit LED’ler farklı bağlantı ayarları ile daha farklı renkler elde edilebilecek ürünlerdir. Işıklandırma miktarına göre belirlenecek adaptör de mutlaka olmak zorundadır. İstediğiniz görüntüyü alabilmeniz çoğu zaman adaptör ile mümkündür. Yüksek elektrik akımını en düşüğe indiren adaptör uzun süreli şerit LED kullanımı için gereklidir. Montaj yapılan alana rahatlıkla uyum sağlayan şerit LED’ler estetik görünümü ile de ortamın havasını değiştirebilecek güzelliktedir.

Hemen hemen her mekanda görmeye alışkın olduğumuz şerit LED’ler tüketicinin tercihi doğrultusunda her mekan için uygundur. Şerit LED’ler tamamen kullanıcı dostudur ürünlerdir. Kolay montajının yanı sıra kolay kumanda edilebilmesi, renk ve parlaklığı ile beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayabilir. Kullanım alanları bakımından herhangi bir kısıtlaması olmayan şerit LED’ler her mekan için uygundur. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlaması sunduğu avantajlarından kaynaklıdır. Özellikle elektrikten tasarruf edebileceğiniz bir ürün olması aydınlatma amacıyla tercih edilmesini daha ön plana çıkarmaktadır. Kısacası her nerde isterseniz orada tercih edebileceğiniz bir üründür. Reklamcılık faaliyetlerinin yürütülmesinde önemli bir yere sahip olan Şerit Led Trafosu ile mağaza vitrinlerinde yer alan indirimli ürünleri hedef kitleye ulaştırma konusunda çok başarılıdır. Aydınlatma da sunduğu avantajlar sayesinde kullanım alanlarına her geçen gün yenisini ekleyen şerit LED’ler hayatımızı kolaylaştırma hususunda da fayda sağlamaktadır. Silikonlu, silikonsuz, tek, çift ve üç çipli olmak üzere çeşitlendirilen şerit LED’Ler yeni nesil aydınlatma ve dekorasyon ürünü olarak her mağazada bulabileceğiniz bir materyaldir. Temiz olan tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen şerit LED’ler yapışkan özelliği sayesinde de tercih edilmeye devam etmektedir.