Your Cart

Led Ekran

Led Ekran kaliteli led ürünlerinin bir araya gelmesi ile oluşan ekran cinsine verilen isimdir. Yapımı esnasında özel ürünler kullanılmaktadır. İçerisine konulan ve elektronik olan çipler sayesinde ışık gücünün azaltılmasına ya da çoğaltılmasına yardımcı olur. Bilgisayar ekranlarının yapımında ve televizyon ekranlarının yapımında sıklıkla kullanılan bir görüntü verici sistemdir. Ayrıca aydınlatma ürünlerinde de kullanılır. Sistemin çalışmasında ana ürün içerisine konulan led'ler sayesinde birbirinden farklı olan ışık yansımaları elde edilmektedir. Ekrana aktarılarak kullanılırken dâhili olmayan bir medya oynatıcısından gelen görüntüleri kendi içerisinde bulunan kontrol mekanizmasına işler ve ekrana aktarılmasını sağlar. Led teknolojisi gelişmiş bir teknolojidir. Ekranda olması gereken ana rengin orada bulunan led'ler sayesinde kırmızı renk, mavi renk ya da yeşil renkleri ile ekrana yansıyacak olan parlaklıklarının ayarlanmış bir şekilde yansıtılması prensibine uyularak yapılır.

Led Ekran Fiyatları

Hangi üründe kullanılacak ise onunla ilgili proje oluşturulurken özellikle ekranı büyük olan teknolojik aletlerde kullanılan görüntü sisteminin çalışma prensipleri değişkendir. Yansıtma esnasında kırmızı renk, yeşil renk ve mavi renkli Led’ler farklı sayılarda ve farklı formatlarda yerleştirilerek görüntü kalitesinin elde edilmesini sağlarlar. Tasarımında 5 farklı yapısal özellik bulunmaktadır. Bunlar led piksel özellikleri, uygulanacak modüller, modüllerin yerleştirileceği paneller ve yansımanın yapılacağı ekranlardır. Led ekranlı ürünler gündüz ışığında en verimli çalışan cihazların elde edilmesi için tercih edilmektedir. Ayrıca dışardaki hava koşulları ne olursa olsun dayanıklılık konusunda verim alınması daha yüksektir. Ayrıca modüler bir üretim sistemi ile uygulama yapıldığı için teknolojik cihazların büyüklüğü ve istenilen her boyutta çözünürlük kalitesinden ödün vermemesi de en büyük özellikleri içerisinde yer almaktadır.

Led Ekran Özellikleri

Bilindiği üzere hareket halinde ekranlarda izlediğimiz görüntüler peş peşe birbirinden farklı resimlerin hızlıca gösterilmesi ile elde edilmektedir. Bir insanın gözünün ekranda görebileceği görüntü 20 kare/saniye hızındadır. Büyük sinema salonu ekranlarında ise 25 kare/saniye olarak algılandığı bilinmektedir. Led ekranlar algıma hızlarının yüksek olması sayesinde yayınların hareketli bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu görüntülerin sağlanması için led ışıklarının elektrikleri kesilerek tekrar verilir ve görüntü kalitesi sağlanır. Bazı durumlarda LCD ekran sistemleri ile Led ekran sistemleri karıştırılmaktadır. Bu farklılıkların çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. LCD ekranlar Led Ekran sistemlerine göre daha avantajlı fiyatlar olmasına rağmen alınan görüntü kalitesi arasında çok büyük farklılıklar bulunmaktadır.

Led Ekran Görüntüleri Neden Tercih Edilir?

Ekranlı teknolojik aletlerin hayatımıza girmesi ile daha önceleri tüplü ekran sistemleri kullanılmakta idi. Ancak tüplü ekranlar içerisinde çok fazla sayıda kötü kimyasal içerikleri ile zararlı hale geliyordu. Led ekranlar ile birlikte üretimlerde elektrik geçirgenliğinin fazla olması ve küçültülmüş tam iletken değil yarın iletken özelliğe sahip olduğu için tercih edilmeye başlanmıştır. Led ekranlar aydınlatma bakımından daha fazla ömre sahiptirler. Ve kullanılan teknolojik cihazlarda daha fazla verim alınmasını sağlarlar. Led ışıkları daha çok kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Sıvı halde bulunan kristallerin ekrana yansıtılmasını sağladığı içinde daha çok tercih edilmektedir. Çözünürlük kalitesinin yüksek olması daha parlak ve daha canlı görüntü alınmasını sağlar. Fleksi tabir edilen esnek modüllerden oluşması nedeni ile iç ve dış yüzeylerde esnetilerek kullanılabilme özelliği ile tercih nedenidir. İç mekan kullanımında özellikle 20 m2 ve daha küçük uygulamalarda ideal bir görüntü alma sistemidir. Homojen bir görüntü elde edilmesini sağlar. Tasarım açısından hafif ve montaj açısından kolaylık sağlar. Ayrıca sessiz ürün olması ve ekonomik enerji tüketimi sayesinde teknolojik ürünler içerisinde çokça tercih edilir.

P5 Rgb Led Ekran İç Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 192x192 'dır. Toplamda 18 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 180A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat so..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P6 Rgb Led Ekran Dış Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 160x160 'dır. Toplamda 25 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 250A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat s..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P10 Rgb Led Ekran piyasada bulunan orta sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 96x96 'dir. Toplamda 18 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 180A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat sorunuz...
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Gösterilen: 21 ile 23 arası, toplam: 23 (2 Sayfa)