Your Cart

Hangi Kontrol Kartı Programı

Hangi Kontrol Kartı Programı

Led Tabela kullanımları günümüzde giderek artış göstermektedir. Standart tabelalardan farklı olan bu programlarda ampul ve standart elektronik devre yerine Led ampuller ve pcb boardlar kullanılarak daha gerçekçi görüntüler elde edilmektedir. Ancak bu özelliklerin daha belirgin bir yapıda kendini göstermesi için Led tabela programları ihtiyacı vuku bulmuştur. Bu yazımızda sizlere kontrol kartlara göre uyumlu olarak Led tabela programları konusunda bilgiler vereceğiz.

hangi led tabela programı

Led tabela kullanımının yaygınlaşmasının nedeni bunun programlanabiliyor olmasından kaynaklıdır. Yani normal Led özellikli tabelanın kullanım süresi 5 yıl dersek eğer siz bu 5 yıl içerisinde sektör değiştirseniz dahi tabela değiştirmeyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tabelayı yeniden programlamaktır. Bunun gibi pek çok özellik sayesinde Led tabela kullanımında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır.

Led Tabela Kullanım Avantajları
Led tabela kullanımında ortaya çıkan pek çok avantaj mevcuttur. Bu avantajlar şu kategoriler altında toplanabilmektedir.
 • Programlama: Yeniden programlanabilir olmak ve sürekli farklılık içerisinde kalmak bu tabelaların en büyük özellikleri arasında yer alır. Yeniden yapılandırmak için tabela programlarına ihtiyaç vardır. Hangi Led tabela programı seçimi konusu da seçeceğiniz tabelanın kontrol kartı özelliklerine göre değişkenlik gösterir.
 • Dayanıklılık: Dayanıklılık ve uzun ömürlülük Led tabelanın en büyük avantajları arasında yer alır. Led tabelalarda görülen bu özellik, normal standart tabelalara göre kat be kat bir üstünlük kurulmasını sağlar.
 • İç ve Dış Mekanda Kullanılabilirlik: Dış mekânda kullanılan tabelalar bilindiği üzere yağmur, soğuk gibi dış etmenlere açıktır. Bu nedenle dayanıklılık konusu burada daha bir önem kazanmaktadır. Led özellikli tabelalar dış mekân için seçildiğinde, bu etmenlerden etkilenmez.
 • Tasarruf: Led özellikli tabelalar normal tabelalara göre 10 kat daha az enerji harcar. Buna göre tabela seçimlerinde Led sistemler her zaman daha çok kazandırmaktadır.
Bunun gibi özelliklerin sayısını arttırmak mümkündür. Özellikle Led Tabela seçimlerinde uzun ömürlülük ve az enerji tüketimi özelliği tüm müşterilerin iştahını kabartmaktadır.

Hangi Led Tabela Programı Led tabelaların kullanımı aslına bakarsanız oldukça kolaydır. Montaj edildikten sonra hemen kullanıma başlanan bu aydınlatma ürünlerinde önemli olan nokta hangi programın kullanılacağı ve nasıl bir yazı / animasyon hazırlanacağı gerçeğidir.  

TF Kontrol Kart Modeli Üreticisi Uyumlu Led Tabela Programı
TF-SU, AU Longgreat PowerLed 2,70 Serisi                    
TF-S5U, A5U Longgreat PowerLed 2,70 Serisi                    
TF-S6U/S6UR/S6UW Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-A6U/A6UR/A6UW Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-MU/M6UR/M6UW/M6NUR Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-LW10/LU10/LU20/LU20/LU30 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-C6UR/C6UW/C6UW(RF)/C6NUR Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-D6UR Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-E6UR/E6UW/E6UW(GPRS)/E6NUR Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-F6UR/F6UW/F6UW(RF)/F6NUR Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-CNT-FN Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-VTA02 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-BUS-U1/U2 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-QA1/QC1/QC3 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-QE1 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
TF-QS1/QS3/QS5 Longgreat PowerLed 2,80 Serisi                    
HD (Huidu) Kontrol Kart Modeli Üreticisi Uyumlu Led Tabela Programı
HD-U6A/U6BN/U60/U62/U63/U64 Huidu HD2020                                      
HD-W60/W6BN/W62/W63/W64/W66 Huidu HD2020                                       
HD-E62/E63/E64 Huidu HD2020                                      
HD-U60-75/W60-75/W62-75 Huidu HD2020                                       
HD-WF1 Huidu HD2020                                       
HD-W00/W02/W03/W04 Huidu HD2020                                      
HD-D15/D35 Huidu HD Player 7,4 Serisi                     
HD-D05/D06 Huidu HD Player 7,4 Serisi                     
HD-C15/C15C/C35/C35C Huidu HD Player 7,4 Serisi                     

Yukarıda cihazınızın kontrol kartı özelliklerine göre üreticisi firmasını ve kullanılan olan Led tabela programı konusunda detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Tüm bu programlar Türkçe kullanım desteği özelliği sunmakta ve böylelikle daha kolay bir şekilde programlama, animasyon ve kurgu yapılmasına müsaade etmektedir. HD 2014 – HD 2016 - HD 2018 - HD 2020 şifresi için ayarlarda ilgili yere “168” yazılması yeterli olacaktır. Bu şifre ücretli programlama işlemleri için üretilmiş ancak günümüzde ücretsiz olarak da müşterilerin kullanabileceği şeklini almıştır. Programlar vasıtası ile üretilen animasyonlar, Led tabelalarda zaman ve sınırlama konularak da gösterilebilir. Bu animasyonların sıralaması yapılabilir. İstenildiği zamanlarda değişiklik yapılarak gerekirse en baştan tasarlama yapılabilir. Bu tabelalar, insanların hayal güçleri ile doğru orantılı şekilde sınır tanımayan özellikte görseller için kullanılabilir. Çağımızın en modern aydınlatma sistemi olarak görülen Led tabelalarda istenilen reklam çeşidine göre programlama yapmak mümkündür.

Hangi Led Tabela Programı Kullanımı
Led tabela programları kullanımı itibari ile ilk denemeden sonra oldukça basit olduğunu keşfedeceğiniz bir programdır. Buna göre program genelinde yapabilecekleriniz şunlardır:
 • Yazılar hazırlayabilirsiniz. Bu yazıların etkili ve akılda kalıcı özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Müşterinin ilgisini 1 – 2 saniye içerisinde çekmeyi başarmak önemlidir.
 • Renklendirmeler yapabilirsiniz. Renkler, müşterilerin ilgisini çeken ilk şeydir. Çocuklar, bayan ve erkeklerin hoşlandıkları renkler farklıdır. Bu nedenle renklendirme konusunda müşteri kitlenize uygun bir renk seçiminde bulunmalısınız.
 • Animasyon hazırlayabilirsiniz. Animasyonlarda anlamlı, basit ve kısa olanları tercih etmelisiniz. Böylelikle boşa zaman kaybetmemiş olur, müşterilerin animasyonlarınızı kısa sürede anlamasını sağlayabilirsiniz.
 • Resim ekleyebilirsiniz. Şirketinizin logosunu, ürünlerinizin resmini ekleyebilir bunun Led ortamlarda harika görünmesine zemin hazırlayabilirsiniz.
 • Sıralama yapabilirsiniz. Hazırladığınız animasyonları sıraya koyarak dilerseniz sadece animasyon, dilerseniz sadece yazı ve dilerseniz de ikisini bir arada kullanma seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.
Led sistemlerinde var olan renk seçenekleri ve ayarlamaları, normal standart tabelalara oranla daha fazla seçeneğe sahip olmanızı sağlar. Böylelikle hazırlayacağınız yazılardan kullanacağınız resimlere kadar pek çok şeyde bol seçenekleriniz olmuş olur.

Led Tabela Çeşitleri
Led tabelalar, günümüzde pek çok farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bu tabelaları Hangi Led Tabela Programı kullanarak rahatlıkla programlayabilirsiniz.Özellikle reklamcılık sektöründe kullanılan bu tabelalar kimi zaman yönlendirme amaçları ile de kullanılabilmektedir. Buna göre;

 • Reklamcılık: İşletmelerin kendi ürün, hizmet veya isimlerinin tanıtımı için kullanılmaktadır. Sade ve şık görüntüsü ile herkesi memnun eden bir sistem kullanılarak gereken reklam hizmetinin karşılığı rahatlıkla alınabilir.
 • Yönlendirme: Acil durumlara karşı yönlendirme işaretleri de yine Led özellikli tabelalar ile sağlanmaktadır. Kimi zaman güneşten üretilen elektrik tarafından beslenen bu aydınlatmalar, uzun süre yönlendirme konusunda insanlara yardımcı olur.
 • Acil Durumlar: Acil durumlarda gidilmesi gereken yönü gösteren Led tabelalar, aynı zamanda tuvalet, eczane, anahtarcı gibi yerleri de göstermektedir. Uzaktan dahi herkesin dikkatini çeken bu aydınlatma araçları ile rahatlıkla yönlendirme yapabilirsiniz.
Bunların haricinde de akla gelen her yerde kullanılabilmektedir. Işık şiddetinin ayarlanabilmesi, normal ışıklara göre daha güçlü bir aydınlatma sağlanabilmesi gibi pek çok avantajı sayesinde kullanım alanlarında da artış görülmektedir. Led tabelalar sadece günümüzün değil aynı zamanda geleceğin aydınlatma modelleri arasında bulunmaktadır.

Led Tabela Üretiminde Kullanılan Malzemeler
Led tabelalar, üretimleri itibari ile normal aydınlatma sistemlerine göre bir tık daha fazla maliyetlidir. Ancak kullanımı itibari ile elde edilen avantajların tamamında bu tabela sistemlerinin çok daha fazla işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre tabela yapımında kullanılan malzemeler:

 • Led kontrol kartı
 • Panel
 • Adaptör
 • Şasedir.

Hangi Led Tabela programı kullanılacağı bilgisi de kontrol kartı seçimi ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Kontrol kartları bir çok kart özelliklerine sahiptir. Şaseler ise lazer kesim Led kasalar olarak kullanılabilir. Kasalar;

 • Kare
 • Dikdörtgen
 • Yuvarlak olarak üretilmektedir.

Bunların haricinde isteğe göre her şekilde bir kasa üretimi gerçekleştirilebilir. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak olan modellerin ebatlarını yine kullanıcı hazır almak dışında özel üretim yolu ile de elde edebilir. Günümüzde artık her yerde görebileceğimiz Led tabelalar, insanların ilgisini ve dikkatini çekme konusunda işletmelere büyük fayda sağlamaktadır.


TF Serisi Kontrol Kartı Programı Hata Mesajları

USB 20% Flash disk okumaya başladığında yüzde sembolü görünür, flash bellek okunuyor.
OK! Flash diskten program başarıyla tabelaya aktarıldı, flash diski çıkarabilirsiniz.
E004 Hatası Ekran parametreleri hatalı, Powerled Programından flash diske kayıt yaparken “Ekran Parametreleri Dahil” seçeneğini işaretleyin ve şifreyi 168 girin.
E004 hatası verirse ekran ayarlarınız yanlıştır.
E007 Hatası Powerled Programında girmiş olduğunuz ekran ölçüsünü TF serisi kartınız desteklemiyordur.
E008 Hatası Led tabela programında girdiğiniz yükseklik ölçüsü led kontrol kartı desteklemiyordur.
E009 Hatası Led Kontrol kartının kontrol edemeyeceği kadar pixel (ölçü) bulunuyordur.
E015 Hatası Ayırma kapasitesi aşıldı, lütfen bölmeyi azaltın veya bölüm genişliği 64'ün katına ayarlanır.
E016 Hatası Powerled programına çok fazla sayıda program eklenmiştir, bazı programları silmeniz gerekecek.
E017 Hatası Senate panel is locked, please contact the supplier or the technical staff.
E100 Hatası Flash disk program dosyasını içermiyor, flash diske kayıt yapılamamış veya silinmiş.
E101 Hatası Flash diskteki program düzgün şekilde okunamadı, powerled’den tekrar kayıt etmeyi deneyin veya farklı flash disk kullanın.
E102 Hatası Kullanmış olduğunuz USB flash bellek özel dosya sistemine sahip, Fat32 olarak biçimlendirin.
E103 Hatası Kayıt edilmiş powerled program dosyası açılamıyor, flash diski değiştirin veya yeniden deneyin.
E110 Hatası Flash diske kayıt ettiğiniz program takılı olan led kontrol kartı ile uyumlu değil. Powerled program ayarlarından doğru kontrol kartı seçtiğinden emin olun.
E111 Hatası Ekran genişliği gerçek ekran genişliği ile uyuşmuyor. Ekran parametrelerini sıfırlamayı deneyin veya flash diske programı tekrar atın.
E112 Hatası Ekran yükseklik gerçek ekran yüksekliği ile uyuşmuyor. Ekran parametrelerini sıfırlamayı deneyin veya flash diske programı tekrar atın.
DHCP Yazısı Led kontrol kartı (Network Girişli modeller) DHCP sunucudan otomatik IP alması için yapılandırılmış, ilk açılışta Led Tabela HUB/Modem veya Switch’den IP almaya çalışırken bu bilgi mesajı görüntülenir.
SLP Yazısı Led tabelaya otomatik açılış ve kapanış saatleri girilmişse ve kapanma zamanı geldiği zaman ekranda SLP mesajı görünür. Eğer kapanmasını istemiyorsanız power led programından.
UYU simgesini tıklayarak açılıp ve kapanış saatlerini devre dışı bırakın. Eğer sizin belirlediğiniz zaman dışında kapanıyorsa tabelanın saati yanlıştır, bilgisayarınızın saati ile senkronize edin.

HD Serisi Kontrol Kartı Programı Hata Mesajları
Kontrol Kartı U Disk Tanımıyor - Led Tabela Flaşı Görmüyor
1. U diski veya USB uzatma kablosunu zayıf temas halinde olup olmadığını kontrol edin. USB uzatma kablosu genellikle 1,5 metredir ve 5 metreden fazla değildir.
2. Belki kontrol kartı güç kaynağı voltajı düşüktür, genellikle yaklaşık 5V'a ihtiyaç duyar.
3. U diskini FAT / FAT32 olarak biçimlendirin ve programı tekrar dışa aktarın, U diskine kontrol kartına takın, ardından kontrol kartını yeniden başlatın.
4. U diskini, örneğin Sandisk, HP ve benzeri gibi değiştirin.
5. Bilgisayarınıza iki veya daha fazla mobil aygıtın takılı olup olmadığını ve programın kontrol kartını takan U diske aktarılıp aktarılmadığını kontrol edin.
6. Ekranda "USB NoFile / Error / Error1 / Error2" gösteriliyorsa, bunun nedeni aşağıdaki gibidir.
1) USB NoFile, U-diskte program dosyası yok.
2) Error, ekran ayarındaki genişlik / yükseklik parametreleri denetleyicinin kontrol aralığını aşıyor.
3) Error1, U-disk dosyaları format hatası, FAT / FAT32'ye format gerekiyor.
4) Error2,program çok büyük.

Ekranın Sağ Üst Köşesinde "5-4-3-2-1" Görünüyor ve Sonra Metin Yok
Kontrol kartı zamanını kalibre edin veya yazılımdaki zamanlama anahtarını iptal edin.

Ekrandan Çıkan Metin Bozuk
Çünkü tarama yapılandırma dosyası yanlış. Doğru şekilde ayarlayın, doğru taramayı seçin.

led tabela ekran ayarları

Led Tabela Işıkları Ters Yanıyor (Sönük Yer Yanık, Yanık Yer Sönük)
Tek renkli Led Tabela veri polaritesi doğru değil, Ekran tamamen parlak arka plan rengini gösteriyor, Ekran kelimesi siyah.

led tabela oe polarite hatası

Ekranın Parlaklığı Çok Düşük, Metinde Gölge Var

Tek renkli led tabela, OE polaritesi doğru değil, led tabela parlaklığı çok karanlık (bazı ekran parlaklığı değişmiyor), metinde çift gölge veya yanlış parlaklık olabilir.

Led Tabela Komple Siyah Neden Çalışmıyor Olabilir?
Aşağıdaki seçenekleri kontrol edebilirsiniz. 1. Kontrol kartındaki güç ledi yanıyormu?
2. Yanlış adaptör kullanılmış olabilirmi?
3. Program, Süre olarak neler ayarlandı?
4. Program, Oynatmayı belirtilen süre ne kadar?
5. Program Dosyasını Flaşınızda kontrol edin.
6. Kablolar ters bağlanmış olabilirmi?
7. Tarama seçeneklerini tam olarak seçmemiş olabilirsiniz.

Led Tabela Ekranında Metin Ters Duruyor (Üst Altta, Alt Üstte)
Kontrol kartının ilk bağlantı noktasını ekranın üstünden karta bağlayın 12x1, 12x2 bağlayın. P4.75 kartı, 08x1, 08x2'yi bağlayın. 12x1 olan kısım ekranınızın en üst tarafıdır.

led tabela arıza


Ağ Kartı Doğrudan Bilgisayara Bağlı, Yazılım Kartı Bulamıyor

Aşağıdaki seçenekleri kontrol edebilirsiniz.
1. Kontrol kartındaki çalışma ve bağlantı LED'lerinin yanıp sönüp yanıp sönmediğini kontrol edin.
2. Yerel bağlantının bağlı olup olmadığını, bağlantı üzerinde sarı bir ünlem işareti olması gerekiyorsa ve ağ simgesinde kablonun bağlı olmadığını veya ağda bir sorun olduğunu gösteren kırmızı bir çatal belirirse kablo, yerel bağlantı durumunun 100Mbps veya üzeri olduğundan emin olun.
3. Kontrol bilgisayar ağ bağlantı noktası devre dışı veya ağ bağlantı noktası sürücüsü yüklü değil.
4. Kontrol DHCP açıldığında veya olmasın (varsayılan olarak kapalıdır) sistem ayarlarında.
5. Tek bir makine bağlandığında, yerel bağlantıdaki IP adresini şekilde gösterildiği gibi 2 ağ segmentine ( lan bağlantı noktası kartı için varsayılan IP 192.168.2.200) değiştirin.

Led Tabela Huidu HD Kontrol Kartı Reset Atma İşlemi?
Tabelanın voltajını kesiyorsunuz, Kontrol kartı üzerindeki Butona basıp enerjiyi veriyorsunuz, 15-20SN geçtikten sonra Butona basmayı çekiyorsunuz ve Reset atma işlemi başarılı bir şekilde olmuş oluyor.

Led Tabela Kontrol Kartı "Wifi Şifresini Unuttum" veya "Şifre Hatası"
Kontrol kartının test düğmesine uzun süre basın ve kontrol kartının güç kaynağını yeniden başlatın. Ardından test düğmesine uzun süre basın ve test düğmesini yaklaşık 10 saniye bırakın. Sıfırlama tamamlandığında, ekran siyah olur ve sıfırlamanın başarılı olduğunu gösterir.

Led Tabela Wifi Sinyali İyi Değil? Wifi Güçlendirme
Antenin kullanımı çevredeki ortamla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Yakınlarda engel olmaması lazım (Özellikle metal, PCB vb. Gibi iletken malzemeler) . Çevreleyen alanda güçlü elektromanyetik parazit yoktur. Işıma ve alımda rolünü oynamak için uzak sinyaller.
led tabela wifi kontrolü

1) Ekranın dışına yüklenmesi gerekiyor. Led Tabela içine yerleştirilmesi kesinlikle yasaktır. Led tabelayı, büyük ölçüde kalkanın içindeki radyo dalgalarının kablosuz sinyalin zayıflamasına neden olacak metal bir kap olarak düşünün.
2) Yama anteni metal yüzeye mümkün olduğu kadar takılmamalıdır ve vantuzlu anten gerekmez. Anten 3-5 cm'lik bir boşluk gerektirir, eğer yama anteni metale bağlanırsa, antenin frekans özellikleri tamamen değişir ve antenin orijinal etkisi tamamen değişir, bu da anten etkisini büyük ölçüde etkiler. Vantuzlu antenin anten gövdesi dikey bir sütundur ve çevreleyen alan temelde etkilenmeyen bir boşluk alanıdır.
3) Anten radyasyon alanı.

Ön 180° sinyal en iyi alandır, antenin arkasındaki 180° en kötü alandır.
Led Tabela Wifi Anten Ayarları
Anten sütunu etrafındaki 360° sinyal en iyi alandır. Anten sütununun her iki ucu da en kötü sinyal alanlarıdır.

Led Tabela Wifi Anten Ayarları
Anten sinyalinin yayılma yönü aşağıdaki şekilde gösterildiği gibidir.Gerçek kullanımda, gerçek kullanıcının konumuna göre kurulur.
Led Tabela Wifi Anten Ayarları