Your Cart

Led Ekran

Led Ekran kaliteli led ürünlerinin bir araya gelmesi ile oluşan ekran cinsine verilen isimdir. Yapımı esnasında özel ürünler kullanılmaktadır. İçerisine konulan ve elektronik olan çipler sayesinde ışık gücünün azaltılmasına ya da çoğaltılmasına yardımcı olur. Bilgisayar ekranlarının yapımında ve televizyon ekranlarının yapımında sıklıkla kullanılan bir görüntü verici sistemdir. Ayrıca aydınlatma ürünlerinde de kullanılır. Sistemin çalışmasında ana ürün içerisine konulan led'ler sayesinde birbirinden farklı olan ışık yansımaları elde edilmektedir. Ekrana aktarılarak kullanılırken dâhili olmayan bir medya oynatıcısından gelen görüntüleri kendi içerisinde bulunan kontrol mekanizmasına işler ve ekrana aktarılmasını sağlar. Led teknolojisi gelişmiş bir teknolojidir. Ekranda olması gereken ana rengin orada bulunan led'ler sayesinde kırmızı renk, mavi renk ya da yeşil renkleri ile ekrana yansıyacak olan parlaklıklarının ayarlanmış bir şekilde yansıtılması prensibine uyularak yapılır.

Led Ekran Fiyatları

Hangi üründe kullanılacak ise onunla ilgili proje oluşturulurken özellikle ekranı büyük olan teknolojik aletlerde kullanılan görüntü sisteminin çalışma prensipleri değişkendir. Yansıtma esnasında kırmızı renk, yeşil renk ve mavi renkli Led’ler farklı sayılarda ve farklı formatlarda yerleştirilerek görüntü kalitesinin elde edilmesini sağlarlar. Tasarımında 5 farklı yapısal özellik bulunmaktadır. Bunlar led piksel özellikleri, uygulanacak modüller, modüllerin yerleştirileceği paneller ve yansımanın yapılacağı ekranlardır. Led ekranlı ürünler gündüz ışığında en verimli çalışan cihazların elde edilmesi için tercih edilmektedir. Ayrıca dışardaki hava koşulları ne olursa olsun dayanıklılık konusunda verim alınması daha yüksektir. Ayrıca modüler bir üretim sistemi ile uygulama yapıldığı için teknolojik cihazların büyüklüğü ve istenilen her boyutta çözünürlük kalitesinden ödün vermemesi de en büyük özellikleri içerisinde yer almaktadır.

Led Ekran Özellikleri

Bilindiği üzere hareket halinde ekranlarda izlediğimiz görüntüler peş peşe birbirinden farklı resimlerin hızlıca gösterilmesi ile elde edilmektedir. Bir insanın gözünün ekranda görebileceği görüntü 20 kare/saniye hızındadır. Büyük sinema salonu ekranlarında ise 25 kare/saniye olarak algılandığı bilinmektedir. Led ekranlar algıma hızlarının yüksek olması sayesinde yayınların hareketli bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu görüntülerin sağlanması için led ışıklarının elektrikleri kesilerek tekrar verilir ve görüntü kalitesi sağlanır. Bazı durumlarda LCD ekran sistemleri ile Led ekran sistemleri karıştırılmaktadır. Bu farklılıkların çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. LCD ekranlar Led Ekran sistemlerine göre daha avantajlı fiyatlar olmasına rağmen alınan görüntü kalitesi arasında çok büyük farklılıklar bulunmaktadır.

Led Ekran Görüntüleri Neden Tercih Edilir?

Ekranlı teknolojik aletlerin hayatımıza girmesi ile daha önceleri tüplü ekran sistemleri kullanılmakta idi. Ancak tüplü ekranlar içerisinde çok fazla sayıda kötü kimyasal içerikleri ile zararlı hale geliyordu. Led ekranlar ile birlikte üretimlerde elektrik geçirgenliğinin fazla olması ve küçültülmüş tam iletken değil yarın iletken özelliğe sahip olduğu için tercih edilmeye başlanmıştır. Led ekranlar aydınlatma bakımından daha fazla ömre sahiptirler. Ve kullanılan teknolojik cihazlarda daha fazla verim alınmasını sağlarlar. Led ışıkları daha çok kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Sıvı halde bulunan kristallerin ekrana yansıtılmasını sağladığı içinde daha çok tercih edilmektedir. Çözünürlük kalitesinin yüksek olması daha parlak ve daha canlı görüntü alınmasını sağlar. Fleksi tabir edilen esnek modüllerden oluşması nedeni ile iç ve dış yüzeylerde esnetilerek kullanılabilme özelliği ile tercih nedenidir. İç mekan kullanımında özellikle 20 m2 ve daha küçük uygulamalarda ideal bir görüntü alma sistemidir. Homojen bir görüntü elde edilmesini sağlar. Tasarım açısından hafif ve montaj açısından kolaylık sağlar. Ayrıca sessiz ürün olması ve ekonomik enerji tüketimi sayesinde teknolojik ürünler içerisinde çokça tercih edilir.

Led Panel ile oluşan Açık Hava Led Ekran uzun süre dayanıklı olması ile meşhurdur. Işık gücünü artırıp azaltabileceğiniz bu ekranlar ile hem aydınlatma hem de reklamcılık unsurlarını bir arada götürebilirsiniz. Gün ışığından etkilenmemesi nedeniyle günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Güncel fiyatla..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
AVM Led Ekran alışveriş merkezlerinde iç mekan reklamcılık faaliyetlerinin yapılması için kullanılır. Avm yönetimi tarafından pazarlanır ve büyük boyutlara sahip olabilir. Uzaktan kontrol edilebilmesi, düşük enerji harcaması ve dayanıklı olması onu tercih edilebilir kılan en önemli faktörlerden bir ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Bina Cephe Led Ekran binaların cephelerine sonradan monte edilen ekranlardır. Bu ekranların en önemli özellikleri gündüz veya gece fark etmeksizin her yerden net bir şekilde görülebilmesidir. Uzun süre dayanıklı olmak zorunda olan bu ürünler bu nedenle led olarak tercih edilmiştir. Dayanıklı, açık h..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Olumsuz hava koşullarına karşı son derece dayanaklı olan Dış Mekan Led Ekran ile birlikte aradığınız reklamcılık faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünlerin ışık gücü de oldukça yüksek ve dayanıklı ürünlerdir. Bundan dolayı sizlere aradığınız aydınlatma faaliyetlerini sunarken aynı zamanda ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
İşyeri ve evlerde iç tarafta kullanılan İç Mekan Led Ekran ile birlikte daha havalı, hayalinizdeki gibi bir ortama sahip olabilirsiniz. Gerek reklamcılık faaliyetleri gerekse aydınlatma ürünleri olarak kullanılabilen bu ekranlar sayesinde aradığınız deneyimi kolayca yaşayabilirsiniz. Dış mekan ürünl..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Konser Alanı Led Ekran konserde olup bitenleri en arka taraftaki kişilerin dahi görmesini sağlar. Açık hava ekranları olarak kullanılır. Bu ürünlerde genel olarak yağmur, kar, rüzgar gibi doğal hadiselere karşı koruma vardır. Aynı zamanda kaliteli bir şekilde gündüz dahi görüntüsünün net bir şekilde..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Mağaza Led Ekran vitrinlere yerleştirilir ve iç mekan ürünleri olarak bilinir. Mağazalarda müşterinin ilgisini çektiği ve uzaktan dahi fark edilebilir olduğundan dolayı sıklıkla kullanılır. Led ürünlerinin kaliteli renklere sahip olması bu ürünlerin başarılı bir şekilde kullanılmasına olanak tanımış..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Araç Mobil Led Ekran denilince akla hemen araç ekranları gelmektedir. Kimi zaman koltukların başında görülen bu ekran kimi zaman ise radyo alanlarında görülmektedir. Araçların trafikte giderken ekranın parlamaması herkesin en büyük isteğidir. Bu nedenle led ürünlerden üretilmektedir ve kaliteli bir ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Poster Led Ekran led aydınlatma ürünleri kullanılarak oluşturulmakta ve farklı özelliklerde karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler oldukça kaliteli bir şekilde görüntünün oluşturulmasını sağlamaktadır. Poster gibi duvara asılarak kullanılmasından dolayı bu ismi almışlardır. Farklı enerji tüketimleri ve g..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Rental Led Ekran iç mekan reklamcılık ve tanıtım ürünleridir. Led ekranlardan oluşur. Dayanıklı, uzun ömürlü, düşük enerji tüketen harika bir yapıya sahiptir. Çeşitleri vardır. Farklı boyutlarda üretilebilir. En iyi görüntü kalitesinin oluşturulmasını sağlar. Led ürünlerin uzaktan dahi rahat fark ed..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Stadyum Led Ekran isminden anlaşılabileceği gibi stadyumlarda kullanılır. Bu ürünler özellikle dakika ve skor bilgisi verir. Gündüz veya gece fark etmeksizin stadyumda bulunan herkesin görebileceği ürünlerdir. Led ekran olarak üretildiğinden dolayı hem düşük enerji harcar hem de yağmur, çamur gibi d..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Stüdyo Led Ekran görüntünün düzgün bir şekilde size ulaşmasını sağlar. Monitör ve projektörlerden daha farklı yapıdadır. Bu ekranların uzun ömürlü olması onların led olarak tercih edilmesini sağlar. Dayanıklı olan bu ürünler ile birlikte sizler de özellikle reklam, eğlence sektörlerinde bu ürünleri ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Totem Led Ekran dış mekan reklamcılık faaliyetleri kapsamında kullanılır. Bir led ekran ve totem direğinden oluşur. Totem direği kullanılmasından dolayı ismi bu şekilde kalmıştır. Uzun süreler boyunca aynı yerde kullanılır ve reklamcılık faaliyetleri kapsamında önemli bir araçtır. Led ürünlerin terc..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Trafik yollarında gördüğümüz Trafik Bilgi Led Ekran trafiğin durumu hakkında insanlara en doğru bilgiyi vermektedir. Gündüz ve gece uzaktan dahi görülebilmek üzere tasarlanan bu ekranlar açık havada kullanılır. Dolayısı ile yağmur, çamur vb. unsurlardan etkilenmezler. Uzaktan kontrol edilebilir olan..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Transparan Led Ekran düşük enerji kullanımları ile dikkat çekerler. Yarı geçirgen bir yapıya sahip olmalarından dolayı transparan ismini almışlardır. Uzun ömürlü ve kaliteli bir şekilde enerji tasarrufunun sağlandığı ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde kısa sürede aradığınız reklamcılık faaliyetlerine ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P2.5 Rgb Led Ekran İç Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 384x384 'dür. Toplamda 18 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 180A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat ..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P3 Rgb Led Ekran İç Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 320x320 'dür. Toplamda 25 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 250A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat so..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P4 Rgb Led Ekran Dış Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 102.4x102.4CM olup, Piksel ölçüsü 256x256 'dır. Toplamda 32 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 320A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen f..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P4 Rgb Led Ekran İç Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 240x240 'dır. Toplamda 18 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 180A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat so..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
P5 Rgb Led Ekran Dış Mekan piyasada bulunan üst sınıf görüntü veren ürünlerden bir tanesidir. Kabin ölçüsü 96x96CM olup, Piksel ölçüsü 192x192 'dır. Toplamda 18 Adet Panel kullanılmakta olup, Full Panel yandığında ortalama 180A gibi bir akım çekmektedir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen fiyat s..
1,20TL
Vergiler Hariç:1,00TL
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 23 (2 Sayfa)